logo

Haberler

Poliner'e ödül

Poliner Plastik AŞ. Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen ve en iyilerin kürsüye çıktığı 11’inci Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Töreni’nde “Plastik ve Kauçuk Ürünleri Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş” kategorisinde ödüle layık görüldü. Poliner Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yılmaz, ödülü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı. Firmadan konuya ilişkin yapılan açıklamada. “Bu organizasyonla firmalar; verimlilik, istihdam, yenilikçilik ve markalaşma, finansal sonuçlar, dış ticaret, çalışanların geliştirilmesi bilinçlendirilmesi, toplujma katkı ve çevre gibi 7 kategoride bağımsız jüri tarafından değerlendiriliyor. Poliner, 25 yıldır çevre dostu geri dünüştürülebilir ambalaj üretimi alanında hizmet veren bir firma. 25 bin ton yıllık üretim kapasitesine sahip şirket, 2 üretim tesisi, 3 satış ofisi ve 1 mağazasıyla toplam 200 kişilik istihdama sahip” denildi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Yılmaz’ın bir röportajından kesitler:

“1950 yılında günümüzde Bulgaristan sınırlarında bulunan Kırcaali ili, Eğridere (Ardino) ilçesinde dünyaya geldim.

Ailem çiftçilik ve değirmencilikle uğraşırdı. İki ağabeyim ve bir ablam vardı. Ben en küçükleriydim ve hepimiz annemize babamıza ev işlerinde tarla işlerinde yardım ederdik.  Benim hayalim okumak ve doktor olmaktı hem de başkentte. Bu hayalimle hem sürümüzü otlatır hem de ödevlerimi yapardım. Zamanımız   çocukları gibi ayrı oda, çalışma masası yoktu. Hele oyuncağımız hiç yoktu. Tahtadan, çamurdan, telden oyuncak yapardık. Hiç unutmam bizim eve radyo geldiğinde büyük olay olmuştu.  “

“1969 yılında başlayan ve 48 yıldır devam eden çalışma hayatıma; İnterkan ve Poliner şirketlerimizin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak devam etmekteyim. İş hayatımda, modern bilimin tanımladığı X, Y ve Z kuşakları ile çalıştım ve üç kuşağa da liderlik yaptım, çalışanlarımı güçlendirdim ve koçluk ettim.”

Verimlilik Proje Ödülleri yarışmasında 3.olduk

Çevre Dostu Kobi Ödüllerinde yine finaldeyiz.